Sport zamiast uzależnień

W piątek 17 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile odbyła się IV edycja turnieju sprawności fizycznej „Sport zamiast uzależnień”. Czteroosobowe reprezentacje szkół ponadpodstawowych rywalizowały między sobą na torze przeszkód, z którym zmierzyć się muszą kandydaci do polskich służb mundurowych. Łatwo nie było – zwłaszcza dla dziewcząt, które wykonywały dokładnie taki sam schemat, jak płeć „brzydsza”. Biegi ze zmianą kierunku, rzuty, przeskoki, przenoszenia, przewroty – a to wszystko w około 1:15 – 2:00 minuty, w zależności od formy i wydolności. Niby nie dużo, ale każdy kto spróbował wie, że taki czas wysiłku to już przemiany beztlenowe i jeśli chce się coś osiągnąć – trzeba pójść „do końca”. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Agnieszka Hoffmann, Ilona Wajer, Karol Trotczynski i Nikodem Adamiak. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia się dodatkowo w konkursie wiedzy o uzależnieniach i niecodzienną możliwość spotkania się z Natalią Madaj – Smolińską, złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro w Brazyli, w konkurencji dwójek wiosłarskich. Drużynowo zajęliśmy VI miejsce (łączny czas obu pań i panów), indywidualnie Karol był o 6 sekund od złota… Dziękujemy Orgom za zaproszenie i już czekamy na kolejną edycję.