Spotkanie autorskie z Anną Kluzą i Kamilą Michałowską w galerii BWA i UP w Pile

8.02.2024 r. uczniowie klasy 2M w BWA i UP w Pile mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Anną Kluzą i Kamilą Michałowską – artystkami pracującymi przy realizacji głośnych w ostatnim czasie dwóch animacjach malarskich: „Twój Vincent” i „Chłopi”. Spotkanie autorskie z propagatorkami nowatorskich technik produkowania filmów pełnometrażowych rozpoczęło cykl pięciu spotkań dla uczniów szkół średnich, które odbędą się w najbliższym roku w galerii, pod nazwą „O sztuce w BWA”. Po wysłuchaniu opowieści artystek o tajnikach tworzenia animacji filmowych i  ciekawych historii związanych z ich pracą w międzynarodowych zespołach tworzących powyższe filmy, uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótkometrażowy film „Vilains”, wyprodukowany przez francuską firmę „Easy Tiger”. Udział klasy 2M w spotkaniu przybliżył uczniom sylwetki artystek, dostarczył wiedzy z historii sztuki, rozszerzył horyzonty na temat techniki animacji filmowej, ale – przede wszystkim – zintegrował klasę poprzez edukację malarską. Uczniowie po zakończeniu spotkania oglądali obrazy znajdujące się w galerii i żywo o nich dyskutowali.