Spotkanie z Tygryskiem na pilskim lotnisku


Lekcja historii może być ciekawa. Doświadczyli tego uczniowie klasy 1i, którzy w minioną środę wraz z nauczycielami: panem Michałem Olejnikiem oraz panem Wojciechem Krajewskim odwiedzili Pilskie Muzeum Wojskowe, mieszczące się na byłym wojskowym lotnisku. Uczniowie usłyszeli z ust pana Przemysława Olszyńskiego, wielkiego miłośnika historii i założyciela muzeum pasjonującą opowieść o dziejach lotnictwa w grodzie Staszica oraz o innych jednostkach wojskowych, które stacjonowały do niedawna w Pile. Większość po raz pierwszy mogła zasiąść w kokpicie ostatniego stacjonującego na pilskim lotnisku SU-22, zwanego popularnie Tygryskiem czy dotknąć czołgu podobnego do Rudego z „Czterech Pancernych”. Po wyczerpującym zwiedzaniu kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie. Jednym słowem, to było dobrze spędzony kilka godzin z pożytkiem dla ciała i dla intelektu.