Światowy Dzień Bez Tytoniu

31 maja 2022 roku obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia stara się w tym dniu zwrócić uwagę na zagrożenia zdrowotne i środowiskowe związane z używaniem tytoniu oraz narażeniem na dym tytoniowy.

Tegoroczne obchody akcji Światowy Dzień bez Tytoniu odbędą się pod hasłem „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”. Globalna kampania ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie wpływu na środowisko całego cyklu tytoniowego, od jego uprawy, produkcji i dystrybucji po generowane przez niego toksyczne odpady. Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko jest ogromny i rośnie, wywierając niepotrzebną presję na i tak już ograniczone zasoby i delikatne ekosystemy naszej planety. Tytoń zabija ponad 8 milionów ludzi każdego roku i niszczy nasze środowisko, dodatkowo szkodząc zdrowiu ludzkiemu.