Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W dniu 07.04.2022r. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance zorganizowało spotkanie dla pedagogów i psychologów szkół ponadpodstawowych i Zespołu Poradni Psychologiczno-pedagogicznej. Spotkanie zorganizowane było pod hasłem „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, który obchodzimy 2 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyła pani Anna Skrzypczak – pedagog specjalny oraz Wioletta Szumańska – pedagog szkolny. Uczniowie szkoły wraz z opiekunem przygotowali pokaz wiązanek ślubnych – które zaprezentowali w strojach ślubnych, w ten sposób przybliżając zawód florysty oraz przepyszny słodki poczęstunek wykonany przez uczniów w zawodzie kucharz. Mieliśmy też okazję usłyszeć wypracowania samodzielnie przygotowane przez dwójkę uczniów z klasy maturalnej na temat „ Jak widzę świat oczami dziecka ze spektrum autyzmu”. Spotkanie uświadomiło nam co czują i jak odbierają bodźce świata zewnętrznego uczniowie ze spektrum autyzmu.