Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzimy od 1988 roku, dzięki inicjatywie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka. Politycy, osoby publiczne i każdy, kto solidaryzuje się z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS, noszą ją tego dnia na ubraniu.

Największym problemem walki z AIDS jest niska wykrywalność, a więc zbyt mała liczba osób, które poddają się testom na obecność wirusa HIV. Choroba ta nie jest już wyrokiem. Pod warunkiem, że chory odpowiednio wcześnie dowie się o zakażeniu. Dlatego wykonywanie testów jest kluczowe nie tylko w grupach podwyższonego ryzyka, ale w całej populacji.

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS 1 grudnia odbył się  szkolny Konkurs  Wiedzy o AIDS/HIV.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością zagadnień dotyczących  tego wirusa i wywoływanej przez niego choroby. Maksymalną liczbę punktów uzyskało 5 uczniów, którzy następnie wzięli udział w dogrywce.

Ostatecznie na podium uplasowali się:

I miejsce Jakub Danielewicz kl. 2Mp

II miejsce Michał Pawłowski kl. 2Mp

III miejsce Paweł Sielecki kl. 2Ip

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za wyrównaną walkę!!!

                                                                                                           

Katarzyna Senska

Wioletta Szumańska