„SZYBKIE I NIEKONIECZNIE WŚCIEKŁE”

Dzisiejszy piątek był piątkiem nietypowym: w szkole wiele się działo a my, klasa 1i, zadowoleni z prawdziwie wiosennej pogody, udaliśmy się do Pasieki Edukacyjnej i Ogrodu Społecznego przy Nadnoteckim Instytucie UAM na ul. Kołobrzeskiej w Pile. Na miejscu przywitała nas Pani Bożena Wola, przesympatyczna prezes Fundacji PSZCZOŁA, która zawsze dba o to, by jej podopieczni nie edukowali się z pustymi brzuchami – stąd ognicho i coś słodkiego na ząb. Następnie podzieliliśmy się na dwie ekipy: jedna wskoczyła w uniformy rodem z NASA i udała się na spotkanie z gwiazdami Pasieki czyli z pszczołami, druga w towarzystwie Pani Zdzisławy przeniosła się do laboratorium w budynku UAM gdzie własnoręcznie robiła świece z wosku pszczelego oraz dawała upust artystycznym wizjom 'poważnych’ informatyków 🙂 Później grupy zamieniły się. W sumie, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat nieocenionej pracy pszczół, równie ciężkiej, aczkolwiek pasjonującej pracy pszczelarzy, zaglądaliśmy do wnętrza ula i pracowaliśmy nad zachowaniem stoickiego spokoju w otoczeniu wszędobylskiego, bzykajacego roju broniącego swojej królowej. Pani Bożena odpowiedziała na każde pytanie a Pani Zdzisława pomogła w udoskonaleniu każdej świeczki:-) Dzięki tej wycieczce mieliśmy okazję być naprawdę blisko natury, a nic tak nie wspiera teorii jak zdrowa dawka przyjemnej i zarazem pożytecznej praktyki…..i jeszcze słowo na koniec: szanujmy i dbajmy o nasze zapylacze bo robią dla człowieka kawał dobrej roboty!

Joanna Markiewicz