Uczniowie Mechanika z wizytą w firmie programistycznej Mirumee

21 kwietnia uczniowie technikum informatycznego z klas 4K i 4Ip wraz z p. Renatą Nagiewicz, odwiedzili siedzibę firmy Mirumee.
Mirumee Labs to duży software house, istniejący od 2009 roku. Oddział w Pile działa od 2017 roku i od dawna współpracuje z naszą szkołą – większość pracowników to nasi absolwenci (z czego jesteśmy niezmiernie dumni). Firma organizuje też warsztaty, staże i praktyki dla uczniów. Teraz wybraliśmy się na Drzwi Otwarte w siedzibie firmy. Biuro zrobiło na nas niesamowite wrażenie – piękne, przyjazne, wygodne, doskonałe miejsce do pracy z mega przyjazną atmosferą.
Firma przygotowała bardzo ciekawy program – zaczęli od zaprezentowania procesu tworzenia przykładowej aplikacji ToDo.
W pierwszym etapie nasi ubiegłoroczni absolwenci, Kacper i Tomek, stworzyli część backendową aplikacji (język Python i framework FastAPI), potem oglądaliśmy wykonanie części frontendowej (JavaScript, React) a także proces testowania.
W międzyczasie programiści z Mirumee opowiadali o zasadach dobrego programowania, rozmowach rekrutacyjnych, pracy w firmach programistycznych, stanowiskach Juniora, Middle i Seniora i wielu innych tematach oraz odpowiadali na liczne pytania.
Spędziliśmy w firmie prawie 4 godziny i z pewnością wielu uczestników spotkania chciałoby w przyszłości pracować w tym miejscu. Dziękujemy
Renata Nagiewicz