Warsztaty programistyczne Mirumee Starter dla uczniów Mechanika

(Python, Django, GraphQL, Docker, GIT)

Warsztaty to świetna okazja dla uczniów zainteresowanych programowaniem do poszerzenia wiedzy, pracy w zespole z profesjonalnymi programistami, zdobycia certyfikatu a być może uzyskania zaproszenia na płatny staż w firmie Mirumee. Kurs koncentruje się wokół technologii i narzędzi: Python, Django, GraphQL, Docker, GIT. 

Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu w Mechaniku w okresie kwiecień – czerwiec i trwać około 1,5 godziny (choć pewnie trzeba będzie dodatkowo uzupełniać wiedzę, korzystając z poleconych przez prowadzących materiałów).

Więcej informacji i zapisy (do 30 kwietnia) poprzez platformę Teams lub mailowo u nauczycieli::

Informacje o firma Mirumee i kursie

https://mirumee.com/

Firma powstała w 2009 roku we Wrocławiu, oddział w Pile istnieje od 2017 roku. Więcej…

Mirumee Starter to kurs programowania pod okiem profesjonalistów. Koncentruje się wokół technologii i narzędzi: Python, Django, GraphQL, Docker, GIT. 

Celem inicjatywy jest zapoznanie adeptów programowania z podstawową wiedzą, dobrymi praktykami, procesem projektowania i myślenia w tym zawodzie. Charakter spotkań będzie miał formę warsztatów i skupiał się na wprowadzeniu zagadnień teoretycznych w życie. Uczestnicy będą mieli okazję zbudować sklep internetowy z podstawowymi funkcjonalnościami od zera na naszej opensourceowej platformie Saleor

Uczestnicy

Planujemy utworzyć grupę o maksymalnej liczbie 15 osób. Zależy nam na zmotywowanych uczniach z podstawową wiedzą o programowaniu, którzy poza poświęceniem czasu na kurs, będą kontynuować naukę w domu. 

Przebieg

Planujemy cotygodniowe spotkania po około 1,5 godziny w sali komputerowej Mechanika, dzień do ustalenia

Zakończenie

Kursanci, którzy odbędą cały kurs otrzymają stosowny certyfikat z podsumowaniem efektów kształcenia. Dla osób wyróżniających się rozważamy możliwość odbycia stażu w Mirumee.

Renata Nagiewicz

Katarzyna Pazdej