Wycieczka do Warszawy.

W dniach od 4.10 do 7.10. 2022r, klasy 4Mp i klasa 4I uczestniczyły w wycieczce do Warszawy.

Warszawa, nasza stolica, jedno z najprężniej rozwijających się miast europejskich, miasto o ogromnym potencjale i niezwykłej energii. Dwie nasze klasy 4Mp i 4I mogły przez cztery dni poznać jego prawdziwe oblicze. Plan wycieczki był bardzo bogaty.

1 dzień to spacer Traktem Królewskim, który łączy dawne rezydencje polskich władców. Stare Miasto – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO , przepiękna panorama miasta gdzie ponad czerwonymi dachami zabudowy wyrastają wysokościowce.

2 dzień pobytu to centrum Nauki Kopernik- to prawdziwy raj dla miłośników nauki, uczniowie odkrywali tajemnice natury samodzielnie przeprowadzając doświadczenia i świetnie się przy tym bawiąc. Drugą atrakcją w tym dniu było zwiedzanie Zamku Królewskiego- siedziby władców Polskich.

3 dzień pobytu to od samego rana spacer po najpiękniejszym ogrodzie Warszawy- Łazienkach Królewskich- spacer wśród przepięknej przyrody i architektury. Następny punkt to Muzeum Powstania Warszawskiego – to wyjątkowe miejsce które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Młodzież była zasłuchana w opowieści przewodnika o największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Ostatnim punktem tego intensywnego dnia było zwiedzanie PGE Narodowy- uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli trasę „ Piłkarskie Emocje”, podziwiając jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, niewątpliwie symbol Warszawy.

4 i ostatni dzień pobytu w stolicy to wjazd na taras widokowy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i podziwianie  przepięknej panoramy miasta z wysokości 114 metrów. Na koniec naszej wycieczki zostawiliśmy zwiedzanie Galerii Złote Tarasy.

Wszystko co dobre szybko się kończy i tak też było z naszą wycieczkę, zostały nam już tylko wspomnienia, ale jakże miłe. Muszę tutaj wspomnieć o opiekunkach tej wycieczki, bo bez nich nic by się nie odbyło,  Anna Skrzypczak, Renata Nagiewicz, Wioletta Szumańska, Agnieszka Michałek.