Wyniki szkolnego konkursu „ Przez rozrywkę do wiedzy”

25 marca 2021 roku odbyła się VIII edycja konkursu matematycznego „Przez rozrywkę do wiedzy”. Tym razem ze względu na pandemię konkurs odbył się w innej niż do tej pory formie. Uczestnicy konkursy występowali indywidualnie, rozwiązując quiz. Trzeba było między innymi policzyć: ile ogonów mają pasące się na łące 3 krowy i 4 kozy, na ile sposobów można wybrać w lodziarni jedna gałkę lodów w waflu z plewą i posypką lub  ile wierzchołków posiada ostrosłup 26-kątny.

Oto nazwiska uczestników:

  • Maksymilian Zeleźniak,
  • Oskar Walczak,
  • Igor Rumiński,
  • Marcin Kamiński,
  • Adam Bucholc,
  • profesor Marcin Molak.

A oto nazwiska trzech najlepszych uczniów: Oskar Walczak, Maksymilian Żeleźniak, Igor Rumiński.

Wszystkim uczestnikom dziękuję, za to, że podjęli się szermierki z zawiłościami zadań matematycznych i gratuluję wyników. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

Anna Zelent – Serówka