Wystawa twórczości Krzysztofa Barcińskiego w galerii „Labirynt” w Pile

30.09.2020 roku klasa 2 Dg udała się do galerii „Labirynt” w Pile na wystawę twórczości Krzysztofa Barcińskiego w Pile. Tym razem w sali wystawienniczej uczniowie naszej szkoły obejrzeli obrazy artysty związanego z branżą leśną. Krzysztof Barciński wystawił w galerii PSM-LW aż siedemdziesiąt obrazów ukazujących przyrodę leśną. Swoją pasję tworzenia obrazów rozpoczął w wieku dwunastu lat. Od tamtej pory maluje parki, rezerwaty, kwiaty, zwierzęta leśne, zawsze będąc wiernym technice olejnej. Inspiracje czerpie z pieszych wędrówek po lasach, w których jednocześnie odpoczywa. Drugą pasją artysty jest kolekcjonowanie muszli z różnych zakątków globu. Swoje prace malarskie wystawiał w Pile, Pile-Kalinie, Trzciance, Złotowie, Gołuchowie. Prace artysty zainteresowały uczniów nie tylko tematyką przybliżającą im „wnętrze lasu”, ale – przede wszystkim – sposobem i metodami ich lokalnej prezentacji. Uczniowie przekonali się, oglądając wystawę malarstwa leśnego twórcy, że malując dla swojej „małej ojczyzny” można osiągnąć samorealizację oraz upiększać życie okolicznej i regionalnej społeczności.

Danuta Rosa