ZOSTAŃ OBROŃCĄ PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ!

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa działająca w kilkudziesięciu krajach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Na swojej stronie internetowej zamieściła ona poruszający tekst: Wszystkie ręce na pokład. Nadszedł kolejny trudny moment dla Puszczy Białowieskiej. Po roku względnego spokoju znów pojawiło się ryzyko wznowienia wycinek – Lasy Państwowe przedstawiły nowe plany cięć i sztucznych nasadzeń. Znów chcą traktować Puszczę jak zwykły las przemysłowy, a nie najcenniejszy las w naszej części świata. Aby nie dopuścić do zniszczenia Puszczy, musimy działać razem – zostań Obrońcą / Obrończynią Puszczy (…) Puszcza Białowieska jest ostatnią pozostałością puszczy, która przed tysiącami lat porastała Europę od Uralu po Atlantyk. Można w niej zaobserwować wyjątkowe procesy biologiczne, które nie zachodzą nigdzie indziej. Przez wielu naukowców Puszcza uznawana jest za najbardziej złożony ekosystem lądowy w Europie. Przetrwały w niej niezwykle rzadkie gatunki grzybów, roślin i zwierząt. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu biologicznemu i ponadstuletnim drzewostanom cała Puszcza Białowieska – także poza parkiem narodowym – uznawana jest za las o charakterze naturalnym. Uczynienie całej Puszczy parkiem narodowym służyć będzie nie tylko puszczańskiej przyrodzie, ale również dobrobytowi mieszkańców gmin puszczańskich. Już obecnie wpływy ze zrównoważonej turystyki przyrodniczej przewyższają zyski z eksploatacji lasu. Park narodowy na obszarze całej Puszczy może być trwałym i bezpiecznym gwarantem dobrobytu mieszkańców. Aby uratować ten bezcenny skarb polskiej przyrody uczniowie z Klubu Europejczyka postanowili przeprowadzić akcję proekologiczną zachęcającą społeczność ZST w Pile do podpisania internetowej petycji wzywającej premiera polskiego rządu do podjęcia działań w celu rozszerzenia granic parku narodowego na cały obszar Puszczy Białowieskiej i tym samym zaprzestania jej niszczenia. Żeby podpisać petycję wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową organizacji Greenpeace www.greenpeace.org i w zakładce DZIAŁAJ! wybrać opcję Działaj dla Puszczy Białowieskiej! Podpisz apel: Cała Puszcza parkiem narodowym! lub kliknąć w link https://kochampuszcze.pl/

DZIAŁAJ! URATUJ PUSZCZĘ BIAŁOWIESKĄ! PODPISZ PETYCJĘ!

Klub Europejczyka