ZWYCIĘSTWO NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE TŁUMACZENIOWYM ORGANIZOWANYM PRZEZ ANS W PILE „POŁ-ŻARTEM, PÓŁ-SERIO”

30.03.2023 w murach pilskiej ANS odbyła się kolejna edycja konkursu tłumaczeniowego Pół-żartem, pół-serio”. Po przejściu szkolnych eliminacji, czwórka uczniów ZST w Pile: Kamil Kosiniec, Szymon Dwórznik z klasy 1I, Aleksander Górzny z kl. 4Kg oraz Wiktor Hoffmann z 4Mp pod opieką p. Anny Szóstakowskiej wzięło udział w zmaganiach konkursowych. Konkurencja była naprawdę duża, gdyż do zmagań językowych przystąpiło 61 uczniów ze szkół średnich w Pile i okolicach. Jury miało trudne zadanie przy ocenianiu prac, gdyż jak twierdzili organizatorzy, poziom był wysoki. Przyznano kilka wyróżnień oraz po dwa miejsca trzecie, drugie i pierwsze, a jednym z laureatów miejsca I został Wiktor Hoffmann uczeń klasy 4Mp !!!

                Wizyta na ANS nie ograniczyła się jedynie do zmagań konkursowych, ponieważ uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do zwiedzania uczelni. Mogliśmy obejrzeć wyremontowaną, jedną z najnowocześniejszych w regionie bibliotekę, wydział kosmetologii oraz politechniczny, a na zakończenie wziąć udział w mini wykładzie prowadzonym przez wykładowcę katedry kryminalistyki i kryminologii, w trakcie którego mogliśmy również dokonać odcisku palców i poddać je analizie specjalisty.

                Wiktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych.

Anna Szóstakowska