ERGOWIOSŁA

W czwartek 14 grudnia w hali sportowej ANS w Pile odbyły  się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty w ergowiosłach. Do rywalizacji przystąpiło 57 zawodników i 33 zawodniczki. W kategorii chłopców najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Borys Kondeja z 5M który pokonał dystans 500m w czasie 1.28,3 minuty i uplasował się na wysokim piątym miejscu. Natomiast na ósmej pozycji rywalizację ukończył Wojtek Herczakowski z 2CM. Wśród dziewcząt najlepiej z naszej szkoły zaprezentowała się Paulina Frydryszek z 2CM która zajęła 17 miejsce. Łącznie na tych zawodach naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów i 4 uczennice. Dzięki ich rywalizacji nasza szkoła zajęła 5 miejsce w rywalizacji drużynowej. Dla sporej części z nich był to pierwszy kontakt z tą trudną i wymagającą dyscypliną sportową. Serdecznie gratuluję wszystkim którzy brali udział w tej imprezie i życzę sukcesów w kolejnych startach.