ERGOWIOSLA 2022

W dniu 6 grudnia 2022 roku po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemia ANS w Pile zorganizowała zawody sportowe skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych. W tym toku była to już 10 jubileuszowa edycja tej imprezy. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. W kategorii dziewcząt wystartowały 43 zawodniczki, natomiast wśród chłopców 68 wioślarzy. W tym gronie znalazło się 19 sportowców z Mechanika. W kategorii chłopców ogromny sukces odniósł Marcel Hanczaryk 4R który zwyciężył w pięknym stylu pokonując wszystkich rywali. Bardzo dobre występy zanotowali: Szymek Pająk z 4R oraz Olivier Kuchta z 2OPW którzy zajęli odpowiednio piąte i szoste miejsce. W rywalizacji dziewcząt z naszej szkoły najlepiej wypadła Małgosia Murach 4R która zajęła 11 pozycje. W klasyfikacji drużynowej wśród chłopców nasza szkoła zwyciężyła, natomiast w rywalizacji łączonej mieszanej zajęliśmy 5 miejsce gromadząc 415 pkt. Zwyciężyła Nafta która uzbierała 438 pkt. W tym miejscu gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów, którzy włożyli duży wysiłek aby pokonać 500m na wymagającym urządzeniu jakim jest ergometr wioślarski. Opiekun reprezentacji Kondeja Grzegorz