O projekcie
CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@ 2030
Nasza Szkoła zakwalifikowała się do I edycji Projektu Województwa Wielkopolskiego pn. Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@ 2030, realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Fundacją Ogólnopolski Operator Oświaty w ramach Programu Regionalne Fundusze Europejskie dla Wielkopolski.
Uczniowie i nauczyciele od listopada wezmą w cyklu wykładów akademickich pełniących funkcję wspomagającą pozostałe zajęcia pozalekcyjne, poprzez transmisję wykładów prowadzonych przez wybitnych przedstawicieli wielkopolskiej nauki, kultury, sztuki, gospodarki i życia społecznego. Wśród nich znajdują się m.in. pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem wykładów jest inspirowanie uczniów do zdobywania wiedzy, dyskusji i krytycznego podejścia badawczego oraz podniesienie kompetencji kluczowych. Zajęcia realizowane będą z zastosowaniem formuły zdalnej.
W ramach projektu pn. Wielkopolska Akademia Talentów w roku szkolnym 2024/2025 będą realizowane zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem aktywizujących metod kształcenia. Zastosowanie aktywizujących i nowatorskich metod kształcenia, a także nowoczesnych narzędzi informatycznych stworzy środowisko sprzyjające rozwojowi kompetencji kluczowych uczniów.
Wielkopolska Akademia Talentów
Celem zajęć pozalekcyjnych jest wyszukiwanie i prezentowanie indywidualności o szczególnych uzdolnieniach muzycznych, plastycznych, tanecznych, wokalnych, aktorskich, literackich itp. Zadaniem uczestników będzie dokumentowanie i prezentacja różnych form aktywności twórczej indywidualnej i zespołowej.
W I edycji Wielkopolska Akademia Talentów w ramach projektu CSW@2030 pod opieką Katarzyny Szmiłyk bierze udział 11 uczniów naszej szkoły:
Aleksandra Dasiukiewicz, Karolina Debicka, Agnieszka Hoffmann, Nikodem Adamiak, Filip Binkowski, Michał Biedny, Paweł Grabas, Szymon Hagedorn, Jakub Grega, Kacper Kupich i Filip Gorzkowski
Zespół pod nazwą Kate’s Band realizuje zajęcia pod nazwą Muzyczno -Artystyczny Kalendarz Kate’s Band Muzycy Mechan
W ramach projektu szkoła otrzymała zestaw edukacyjnych narzędzi informatycznych dla szkół ponadpodstawowych
- Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania ze statywem
- Gimbal
- Zestaw lamp panelowych LED ze statywami
- Komplet dwóch mikrofonów bezprzewodowych z odbiornikiem
- Zestaw oświetlenia efektowego ze statywami i kontroler
- Dyktafon z możliwością wpięcia zewnętrznego mikrofonu
- Zestaw głośników z łącznością bluetooth
- Mikser audio
- Zestaw dwóch mikrofonów wokalnych
- Laptop do edycji audio-wideo
- Tablet
Cały zestaw można zobaczyć na zdjęciach.
W ramach zajęć projektowych zespół regularnie spotyka się na zajęciach doskonalących posiadane umiejętności. Uczniowie rozwijają swoje zdolności wokalne i poetyckie, grę na poszczególnych instrumentach, opracowują oprawę muzyczną, techniczną i artystyczną poszczególnych wydarzeń, dokumentują swoje działania przygotowując galerie zdjęć oraz filmiki. W obróbce zdjęć oraz filmów uczniowie wykorzystują i doskonalą swoje umiejętności graficzne. Efektem pracy zespołowej są również loga zespołu.
Działania projektowe prezentują zdjęcia i filmy na galerii.
Dodano: 20 lutego 2025